Čtvrtý ročník Olympiády pro nejmenší: Malí sportovci zářili na hřišti ZŠ Jeseník!

Čtvrtý ročník Olympiády pro nejmenší: Malí sportovci zářili na hřišti ZŠ Jeseník!

07.06.2024
Ve středu 5. června se na sportovním hřišti ZŠ Jeseník konal již 4. ročník Olympiády pro nejmenší sportovce - děti z mateřských škol z celého Jesenicka. Akce, která byla upořádána v rámci projektu MAP Jesenicko IV, ve spolupráci s Odborem školství, kultury a sportu MěÚ Jeseník, se těší velké oblibě u dětí, rodičů i učitelů.

Letos se na akci sešlo rekordních 136 malých bojovníků ze 17 mateřských škol. Děti se zapojily do řady disciplín, jako je skákání, běhání, slalom, či házení míčky. Cílem nebylo jen soutěžit, ale také si procvičit svou fyzickou zdatnost a učit se fair play.

V průběhu akce byl neustále slyšet povzbuzující křik rodičů a kamarádů, kteří fandili svým malým olympionikům. Atmosféra byla naplněna nadšením a sportovním duchem, včetně týmové spolupráce, nebojácnosti, odvahy a chuti se zúčastnit.

Velkého úspěchu dosáhla Mateřská škola Křížkovského Jeseník, která s obrovským nadšením a zápalem vybojovala první místo. Na druhém místě se umístila MŠ Vápenná a třetí místo obsadila MŠ Beruška Zlaté Hory.

Celkově byl 4. ročník Olympiády pro MŠ velkým úspěchem a důkazem, že sport má důležité místo ve vzdělávání a výchově dětí. Děkujeme všem účastníkům, rodičům, učitelům i organizátorům za skvělý sportovní den plný radosti a soutěživosti. Těšíme se na další ročníky a nové sportovní výzvy pro naše nejmenší olympioniky! 

Fotografie
IMG_5611.jpg