Předškoláci po stopách jesenických patriotů

Předškoláci po stopách jesenických patriotů

19.10.2020
15. září se uskutečnila akce „Poznáváme region“ pro mimojesenické mateřské školy, kterou pořádala SVČ DUHA v rámci projektu MAP rozvoje vzdělávání ORP Jeseník II.

Pro předškoláky byl připraven autobus, který je zavezl do areálu SVČ Duha, kde na ně již čekali jejich průvodci. Zavedli je o pár staletí zpět do doby 19. století do doby Vincenze Priessnitze. Měli to štěstí, že jej potkali i s jeho chotí. Protože cesta do historie měla trvat jen jedno dopoledne, seznámil je alespoň s léčivými účinky studené vody. Děti se s ním rozloučili s písničkou.

Další zastávkou bylo období čarodějnic. Ne, opravdu to nebyla perníková chaloupka a baba s lopatou, ale Vodní tvrz, kterou se táhlo „bylinkové aroma“. Tady už na děti čekaly čarodějnice, aby je seznámily s místními bylinkami a naučily je pár lektvarů. (Pozn. autora – milí rodičové, buďte opatrní, pokud vaše dítě zažilo tento „návrat do minulosti“ :-).

Součástí téhle cesty do historie bylo i plnění úkolů, za které byly děti řádně ohodnoceny. Nesmíme ale opominout i „tajuplnou zahradu“, která se nyní nachází v areálu Voršilek. S pomocí víly Amálky tak děti poznávaly stromy, květiny a hledaly i zahradní skřítky. Pac a pusu jim nakonec dala mývalí slečna Mapina, která jim dala své svolení k nahlédnutí do „malé duhové zoo“. Ti nejodvážnější si mohli dokonce pohladit i hada, brrrrr.

Takový byl den plný překvapení, poznávání, vaření a míchaní lektvarů. Věříme, že tento zážitek, poznání, v dětech více prohloubí lásku k místu, kde žijí.

Odd. školství MěÚ Jeseník a RT MAP II.

Staňte se fanouškem FB - VZDĚLÁVÁNÍ JESENICKO a nenechte si ujít další zajímavé akce.