Otevření Montessori Rodinného Centra a Klubu Monty

Otevření Montessori Rodinného Centra a Klubu Monty

07.09.2020
Nemožné se stalo skutečností. Po dvou měsících neúnavné letní práce se otevřely dveře Montessori rodinného Centra a Klubu Monty pro veřejnost.

Během prázdnin se nepřívětivý prázdný prostor bývalé prodejny nábytku proměnil v příjemné místo k setkávání rodičů a dětí. Vymalované zdi, položené koberce, věšáky z lesa, dětský nábytek i Montessori pomůcky zútulnily holé zdi.

Pondělí 31.8. se stalo významným dnem nejen díky oslavám 150 let výročí narození Marie Montessori, ale také prvním dnem, kdy mohli zájemci nahlédnout do těhto nových prostor.

Celý program byl zahájen požehnáním místním farářem Stanislavem Kotlářem. Následovalo pozdravení paní starostky, poděkování všem sponzorům a příznivcům z řad firem a institucí (Stomix, Modic Line, Řk farnost Jeseník) i konkrétních osob.

Nechyběla humorná píseň k poctě a připomenutí významných událostí ze života Marie Montessori na motivy opery Aida od slavného italského mistra Giuseppe Verdiho. Slavnosti pokračovaly rozkrojením dortu a přáním všeho dobrého nejen Marii Montessori, ale všem jejím nástupcům a pokračovatelům.

Dospělí si vydechli u kávy či vína a děti posilněny dortem a domácími šťávami mohly se zaujetím sledovat Slepičí pohádku v podání Divadélka S Radostí a jeho jediného herce Tomáše Velzla.

Navazující Montessori dílničky, promítání fotek a setkání rodin splnilo náš záměr. Ano, vzniklo místo, které je nejen krásné po renovaci, ale nabízí možnost setkávání rodičům a dětem, kteří se zajímají o Montessori výchovu a vzdělávání, a může tak navázat na to, co na Jesenicku funguje na ZŠ Jeseník v Montessori třídě a v Montessori třídách ve Vápenné.

Děkujeme ještě jednou za benefiční dary na rekonstrukce, které se při setkání vybraly, a za to, že díky Vám všem má Montessori v Jeseníku své místo a může tak nabídnout rodinám tuto formu výchovy. Věříme, že tato návaznost a propojenost ve vzdělávání pomůže k tomu, aby Jeseník zůstal lákavým místem pro mladé rodiny,

Fotogalerie z akce

Za Spolek Montessori Jeseník

Kristýna Hanulíková