Vzdělávání na Jesenicku na jednom místě

Vzdělávání na Jesenicku na jednom místě

23.02.2020
NAPSALI O NÁS - positiv JE
My, co tu žijeme, to nepovažujeme za nic mimořádného, ale když se o tomhle tématu bavíte s lidmi z velkých měst, uvědomíte si, jakou výhodu na Jesenicku máme. Množství a kapacita mateřských a základních škol, solidní nabídka škol středních… navíc s novými obory a rozšířenými výukami. To je luxus a jedna z nesporných výhod našeho regionu. A že se zdejší školy mohou chlubit úspěšnými absolventy.

Zejména pro rodiče dětí je určen zbrusu nový web, který spustilo jesenické odd. školství ve spolupráci s MAPem (Místní akční plán rozvoje vzdělávání) a dalo jí podtitul ‘Vzdělávání Jesenicko‘ https://vzdelavanijesenicko.cz/cz/. Hlavní devízou je, že na jednom místě najdete kompletní adresář školek (29), základních škol (17) a středních škol (5), a to včetně stručného profilu každé z nich. No, na textech se ještě pracuje ;-) Kromě toho nechybí seznam zařízení, která se mohou postarat o volný čas vašich dětí, takže sportovní kluby, zájmové kroužky, skauti a tak podobně. Kdo chce být v obraze, co se v oblasti vzdělávání na Jesenicku děje, může sledovat sekci novinek, a taky avíza na vzdělávací akce, jako jsou semináře, workshopy, konference… Takže nejen rodiče a žáci/studenti, ale taky učitelky a učitelé si na webu ‘Vzdělávání Jesenicko‘ přijdou na své.
Vedle toho, že tyhle webové stránky budou zdrojem informací rodičům vychovávajících děti, mohou posloužit i jako lákadlo přespolním, kteří zvažují přestěhování do okresu Jeseník. Tak jen houšť.

Zdroj - https://www.positivje.cz/l/vzdelavani-na-jesenicku-na-jednom-miste/