Hrajeme si s roboty

Hrajeme si s roboty

22.01.2020
Na Gymnáziu Jeseník se opět po roce uskutečnila již tradiční akce v podobě robotického workshopu s názvem „Hrajeme si s roboty“. Na organizaci akce určené pro žáky základních škol se podílel Místní akční plán ORP Jeseník II. O robotiku je velký zájem, proto workshop proběhl ve dvou termínech 19. 12. 2019 a 7. 1. 2020 a celkem se jej zúčastnilo 45 dětí ze šesti základních škol.

Děti si pod vedením zkušených lektorů vyzkoušely programování malých robůtků ozobotů, které je možné řídit pomocí barevných kódů nebo jednoduchých příkazů. Ozobot je interaktivní hračka, která rozvíjí kreativitu a logické myšlení, a současně skvělá didaktická pomůcka představující nejkratší a nejzábavnější cestu ke skutečnému programování i robotice. Ve druhé části workshopu na jeho účastníky čekalo programování větších robotů EV3 postavených ze stavebnice LEGO MindStorms Education. Roboti hráli soutěž Sumo, kde je cílem vytlačit protivníka (druhého robota) z ringu. Závěrečné boje v ringu vzbudily u dětí hodně emocí a také radost z prvních programátorských úspěchů. Sumo soutěž probíhala pod vedením studentů gymnázia, kteří jsou členy úspěšného robotického týmu R.U.R. a robotice se věnují již mnoho let.

Děkujeme MAP ORP Jeseník II za vytvoření výborných podmínek pro uskutečnění akce a přejeme dětem z Jesenicka, aby se robotice s nadšením věnovaly i nadále, např. v nově rozšířeném robotickém a ICT studijním programu gymnázia.

M. Dostálová