Jesenický MasterChef junior

Jesenický MasterChef junior

01.12.2019
Úterní dopoledne 19. listopadu 2019 patřilo dětem, které baví vařit a vymýšlet vlastní recepty.
Kulinářská soutěž Jesenický MasterChef junior, která se skládá ze tří kol, byla poprvé v historii zahájena dne 19.11.2019 v prostorách cvičné kuchyně SVČ Duha Jeseník.

A kdo měřil své kuchařské dovednosti? Soutěž byla vyhlášena pro žáky 5. – 9. tříd základních škol z celého okresu. Zúčastnilo se 10 dvoučlenných družstev, celkem tedy 20 žáků z celého Jesenicka. Do poroty zasedli znalci ve svém oboru, a že mají opravdu mlsné jazýčky. Nároky na nejlepšího JMJ ukázali hned v prvním kole, kdy si jednotlivé týmy musely samostatně nakoupit suroviny a podle své  receptury  vytvořit 10 kanapek ( minichlebíčků). Součástí kanapky musela být pomazánka, pěna nebo salát dle vlastní fantazie. To vše v časovém limitu 2 hodin.

Odborná porota, která hodnotila vzhled, chuť a prezentaci, vyřadila 3 družstva a do II. kola, které se uskuteční v měsíci únoru 2020, kdy bude každému družstvu přiřazen 1 pomocník- student SŠ Jeseník gastronomie a farmářství.

Finále Jesenického MasterChef junior proběhne v dubnu 2020.

Tato soutěž ve spolupráci s SVČ DUHA, SŠ gastronomie a farmářství  je realizována v rámci projektu MAP rozvoje vzdělávání ORP Jeseník II

Za SVČ DUHA Jeseník Zdeňka Pěkná, Realizační tým MAP II