Vážení přátelé,
v květnu se odehrálo mnoho příznivých změn. Vládní opatření se postupně uvolňují a my pomalu plánujeme prezenční vzdělávací akce .
Koncem měsíce by se do školních lavic měly vrátit všechny ročníky. Troufáme si být optimističtí a věříme, že žádná další "vlna" už nebude. A, i kdyby se přeci jen prohnala, už nás nezaskočí.
Během posledních měsíců jsme vám díky webinářům umožnili
se zdokonalit v komunikovaci pedagog x žák x škola x rodič,
osvojit si různé formy/nástroje hodnocení žáků,
lépe zvládat stresové situace a emoce,
porozumět digitálnímu světu "puberťáků".............
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu na Fóru!
V dubnu jsme často zkloňovali slovo digitalizace. Přečtěte si zajímavý článek (viz níže) inspirovaný diskuzním fórem, který jsme uspořádali s Mgr. Janem Kršňákem o digidětech a digidospělých.
V dotační politice vám v tomto čísle nic nového nepředstavíme, ale nezapomeňte se podívat do předchozích čísel newsletterů. Najdete v nich dotační tituly, do kterých ještě můžete podávat své žádosti.
MAP ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ORP JESENÍK II alias VZDĚLÁVÁNÍ JESENICKO
Co se děje u nás v MAPu?
Pracovní skupiny ve spolupráci s realizačním týmem navrhují další nové aktivity, které Vám po schválení představíme pod názvem Akční plán 2021/2022. Jejich realizace začne probíhat začátkem nového školního roku. Vždy si při tvorbě plánu říkáme, jak aktivity omezíme, abychom na jejich realizaci měli dostatek času. Nebudeme předstírat, že se nám "osekání" aktivit nedaří . Naštěstí to na jejich kvalitu nemá vliv.
*********************************************************************************************
Demoverze digitálního dětství! V jaké době vyrůstají naše děti?
Netráví s tím mobilem nějak moc času? Vždyť u toho pořád sedí ani na něj nesmím promluvit. Jakmile mu vezmu telefon, začne být hysterický. Zruším připojení k internetu! Dám mu hranice! Dostane zaracha a seberu mu mobil! Je na tom závislý.
Že takového našeptávače v hlavě máte taky!? Říkáte si, my jsme lítali venku, skákali jsme přes gumu, viseli hlavou dolů z klepače. Ano, všechno tohle jsme zažívali před rokem 1991. Od té doby se mnohé změnilo. Číst víc...
NEJBLIŽŠÍ PŘIPRAVOVANÉ AKCE
****Květen****
21.5.2021 od 14 hod. Online workshop k Olympiádě MŠ na téma "Školka v pohybu" , lektoruje Jan Malysa. Přihlásit se.
Feuersteinův přístup: V nejširším smyslu slova tato teorie usiluje o hledání a popis mechanismů, které se podílejí na utváření a strukturaci forem myšlení a intelektu. Podrobnější informace o metodě.
Přihásit se můžete přes tento ODKAZ. Bližší info o akci na FB.
****Červen****
10.6.2021 od 14:30 hod. Závěrečné setkání s řediteli ZŠ a MŠ.
16.6.2021 od 11.30 hod. Online webinář na téma "SPU v kostce" lektoruje Mgr. Lenka Bínová. Pozvánka s přihlášením bude rozeslána začátkem června.
21.6.2021 Workshop pro rodiče se speciálním pedagogem, lektorem a rodinným terapeutem Mgr. Jiřím Haldou, budova Ipos. (Téma a čas konání bude upřesněno).
Akce jsou určeny pro:
- veřejnost
- rodiče
- učitele a pedagogy
- vedoucí škol a školských zařízení
- všem, kteří se zajímají o vzdělávání
Více informací v přehledném KALENDÁŘI, který průběžně aktualizujeme.
Vzhledem k aktuální situaci a opatřením Vlády ČR se akce a termíny konání mohou měnit.
INSPIROMAT
-
positivJE - Kamil Kavka v rozhovoru s Bohumilem Kartousem o životě na Jesenicku.
- Projekt E-BEZPEČÍ.CZ - národní projekt prevence rizikového chování v online prostředí.
-
Poradana.adiktologie.cz- patříte mezi závisláky na internetu? Otestujte se online!
-
Netolismus.cz - průvodce online závislostmi (definice, znaky, projevy).
-
NEPANIKAŘ - Aplikace „Nepanikař“ poskytuje zdarma rychlou první psychologickou pomoc. Obsahuje moduly: deprese, úzkost/panika, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, moje záznamy, poruchy příjmu potravy a kontakty na odbornou pomoc.Mobilní aplikace má sedm základních modulů: deprese, úzkost/panika, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, sledování nálady, poruchy příjmu potravy a kontakty na odbornou pomoc.
DALŠÍ NOVINKY
Webinář pořádá Národní síť místních akčních skupin ČR. Přihlásit se můžete ZDE.
Více informací o GDPR a ochraně vašich osobních údajů naleznete ZDE.
Těšíme se, že i nadále zůstaneme ve spojení s Vámi!
Máte nějakou zajímavou informaci, která se týká vzdělávání? Akci, kterou byste chtěli pomocí našeho newsletteru informovat ostatní a nebo zajímavý článek? Kontaktujte nás na redakce@vzdelavanijesenicko.cz
|